пятница, 25 марта 2011 г.

урок " Я и Украина" 3клас


НАВЧАЛЬНО-ВИХОВНИЙ КОМПЛЕКС «ГАРМОНІЯ»
               ЛЕНІНСЬКОЇ  РАЙОННОЇ  У  МІСТІ  ДОНЕЦЬКУ  РАДИ
  



                          Урок
           з   предмету  " Я  і  Україна"
                           на тему:

Вода в природі. Три стани  води. Властивості води.



                                      підготувала та провела
                                                               вчитель початкових класів
                                                               НВК «Гармонія»
                                                               Романова О.В.





                            м. Донецьк  2010
Тема: Вода в природі. Властивості води. Три стани води.
Мета: Закріпити і розширити уявлення про значення води у природі, про стани води і властивості води – рідини,формувати елементарні поняття розчина у воді речовина; вміння роботи розчини;формування вміння самостійно виконувати досліди,пояснювати й узагальнювати сприйняття під час виконання дослідів,роботи висновки;виховувати пізнавальний інтерес,самостійність,організованість і відповідальність за виконану роботу. 
Обладнання:Підручник,склянки з водою,цукор,сіль,фарби,пісок.
                                 

                           Хід уроку

I. Організація  уроку
Привітання:
                      Добрий день,
                      Джерельце,криничко,
                      Чистая водичко.
                       Ми тебе нап’ємося,
                       Сили наберемось,
                       За парти сідаємо,
                       Працювати починаємо.

  II.Перевірка Д/з.
Для того щоб перевірить д/з ми проведемо гру «Що? Де? Коли?».   
Повітря це –                                   Повітря знаходиться:
А)рідке тіло;        а)навколо нас;
Б)тверде тіло;       б)в ґрунті води, навколо нас;
В)газоподібне тіло.                           в)в пустих порожнинах;
       2.     Яке із тверджень правильне:   Повітря називається:
А)повітря має запах;     а)атмосферою;
Б)повітря не має запаху;         б)гідросферою;
В)повітря прозоре,безбарвне.          в)літосферою.
       3.      Кисень утворюють і виділяють у повітря:    Найбільше у повітрі:
А)рослини;           а)азоту;
Б)тварини;  б)вуглекислого газу;
В)всі живі організми.    в)кисню.
III .Мотивація  навчальної  діяльності  учнів.
  Повідомлення теми й завдання уроку.
- Сьогодні у нас незвичайний урок. У нас «Засідання ради вчених» всі вивчені.
А для того щоб дізнатися тему уроку,треба відгадати загадку:
«Хто вік біжить і не втомиться?» (вода)
- Давайте починати напис на дошці

- Водиця – всьому цариця»
- Як ви це розумієте?
- Для того щоб наше засідання відбулося ми з вами об’єдналися у три групи. В кожній групі є лаборанти – які проводять досліди;експерти – слідують за результатами досліду;науковці – які роблять висновки.
- Для того щоб провести досліди нам потрібно мати план дослідження.
1.Мета: дослідити властивості води.
2.Гіпотеза: вода не має кольору,запаху,розчиняє речовини.
3.Хід дослідження: робота в групах.
IV.Актуалізація опорних знань
1.До якої частини природи відносяться вода?
(нежива  прир.)Чому?
2.Чи багато її на землі?
3.Для чого потрібна вода?

Ніжками затупотіли.
Дев’ять,десять!Відпочили
І за парти дружно сіли.
V.Сприймання та первинне усвідомлення нового матеріалу
- Ітак, ми починаємо наше засідання
  1.дослід
- Лаборанти: змішайте сіль,цукор,пісок з водою;
          Понюхайте воду. Чи не має вона запаху.

- Експерти: дослідити що сталося в результаті змішування
- Науковці: виступити з висновкам,що розчиняється у воді,а що ні чи має вода запах(вода без запаху;одні речовини розчиняються,а….)
                 2.дослід
         - лаборанти: на лій води у коробку за допомогою ложки.
        -  експерти: що сталося?
        -  науковці: який ми зможемо зробити висновок?(Вода текуча,не має власної форми).
                 3. дослід
        -  лаборанти: опустити ложку в склянку з водою;
        -  експерти: що ми бачимо?
        -  науковці: який ми зробимо висновок?(вода прозора)
       Проблеми запитання;
       2) Так що ми  з вами дізналися про воду:
         - чи є у води номер, запах?
         - які властивості води ми спостерігали?
       3) «Асоціативний кущ: Які асоціації викликає у вас слово вода»

ВОДА
 











      Підведемо підсумок.
Вода -  прозора,безбарвна рідина,яка знаходиться в ріках,озерах,морях,океанах і в чистому вигляді не має запаху та смаку.

Фіз. хвилинка.


               4)Науковці, а ви знаєте, звідки вода взялася?Де є вода?Яка частина поверхні Землі вкрита     водою?
Здогадки вчених(1)
В одному з припущень про походженні океанів та морів йдеться про те,що на початку наша планета була розплавленою вогняною кулею. Минуло багато років,і поверхня кулі охолола й затверділа.
Так утворилася земна кора.
Але в середині куля залишилася розжареною. Там весь час утворювалися гази й пари. Вони виходили на поверхню крізь щілини,які вздовж і в поперек розчахували Землю. Минув якийсь час,і над планетою зібралося пари так багато,що вона,ніби ковдрою,вкутала Землю густими хмарами. Рясні дощі тоді йшли день у день,з року в рік не одне тисячоліття,аж поки на поверхні захвалювалися море й океани.
Здогадки вчених   
Вчені,які створили іншу версію,твердять,що воду Землі  одержала з космосу. І зараз до нас звідти надходять вода. Правда небагато.
Але не забувайте, - космічна вода утворилася одночасно з нашою планетою – п’ять – сім мільярдів років тому. Тоді ж вона й почала надходити на Землю. Але не по півтори  тонни в рік,як тепер,а значно більше . Колись, мабуть,на планеті  був справжнісінький потоп, з води виглядали тільки вершини гір. Згодом вода увійшла в землі ядра,а на поверхні лишились моря і океани.
Здогадки вчених   
Та найцікавіше третє припущення. Колись земна куля була вдвічі меншою,ніж зараз. Не було тоді ані морів, ані океанів. Був на той час лише один суцільний континент – суходіл. З Європи,Азії чи Африки пливти на кораблі. Ці материки поряд,з’єднувалися так,як зараз Європа з Азією.
І от майже триста мільйонів років тому невідома чому цей величезний континент тріснув у кількох місцях,і частини суші – теж різні материки почали віддалятися одна від одної.
Тріщини поступово заповнила вода. Так утворилися океани і моря. Ця гіпотеза найбільше схожа направду.
          5)А які прислів’я ви знаєте про значення води.
1.Без води і не туди,і не сюди.
2.Без води й каші  не звариш.
3.Щоб спрагу вгасити,треба води попити.
4.Куди водиця тече,там травиця росте.
            6)А тепер дізнаємося, в яких станах трапляється вода в природі. Для цього треба розгадати загадки.
1.Біле,як сорочка,
   Пухнасте як квочка.
   Крил не має,
   А гарно літає.  (Сніг)
2.Я прозорий і твердий,
   Ходять,їздять на мені.
   Не тону я у воді,
   Не горю я у вогні.  (Лід)
3.Випливає на просторі,
   Мов кораблик в синім морі,
    І біленька,і легка –
    Відгадайте хто така?  (Хмаринка)
4.Тендітна і легка вода:
    Красуня біла чарівна,
    ЇЇ зробили із води
    Для нас зимові холоди  (Бурулька) 
5.Він скрізь:у полі і в саду,
    А в дім не попаде,
   І я тоді лиш з дому йду,
   Коли вже він йде.  (Дощ)
6.Всідерева.наче в сріблі,
   І воно у кожну мить
   На їх стовбурах,на гіллі
   Діамантами блищить.
   Виникає тільки взимку
   Й пропадає за годинку…   (Іній)

Дивлячись на ці малюнки скажіть у яких трьох станах перебуває вода.
У рідкому (дощ)
Твердому (лід,бурулька,сніг)
Газоподібному (хмара,іній)
Давайте доповнимо наш «Асоціативний кущ». Що ще ми можемо сказати про воду?


VI. Узагальнення та систематизація знань
  1.Робота з підручником

1 група читає   с.91 – складає план;науковці записують,а потім презентують.
2 група читає   с.92 – складають 5 – ть питань до цього розділу. Записують та презентують.
3  група читає  с.93 – записують, які речовини розчиняються у воді,а які ні.




2.Презентація своїх робіт

 VII. Підсумок уроку

Назвіть поняття,які ви запам’ятали з теми уроку
Домашнє завдання
   
       I. Команда – читають с. 91 – 95,переп. Відповідають на питання і готують презентацію «без води немає життя».
       II. Команда – чит. С. 91 – 95,готують презентацію «Стан води у природі».
       III.  Команда – чит. С. 91 – 95, готують презентацію «Стан води у природі».
  3.Оцінювання робіт учнів.













6 комментариев:

  1. Дуже цікавий урок.Обов'язково cкористуюсь!

    ОтветитьУдалить
  2. Професійно,доступно, дуже цікавий урок!!!

    ОтветитьУдалить
  3. Дуже цікавий,повчальний урок!

    ОтветитьУдалить
  4. Очень понравилось! Рекомендую!!!!

    ОтветитьУдалить
  5. Интересная подача материала, много полезной информации узнают дети,понравилось,что присутствует и экологическая направленность.

    ОтветитьУдалить